Dojazdy

bank

dojazdy.jpg

Dla wielu osób podróż samochodem jest niezastąpiona. Dla nich jazda zatłoczonym autobusem lub tramwajem do pracy nie wchodzi w grę. Tym bardziej nie ma mowy o tym, aby docierać do niej rowerem. Jednak koszty utrzymania samochodu i comiesięczne wydatki ponoszone na benzynę, której cena co pewien czas wrasta, przekonuje niektóre osoby do zakupu sieciówki na miejskie środki komunikacji czy też do tego, aby z samochodu przesiąść się na rower.

W obu przypadkach niewątpliwie znacznie zaoszczędzimy. Bilet miesięczny będzie kilkakrotnie mniejszym wydatkiem niż zatankowanie baku samochodu. Z kolei jazda rowerem nie będzie wiązała się z żadnymi kosztami, ewentualnie może to być zakup kasku czy też odpowiedniego oświetlenia. Dodatkowo oprócz zaoszczędzenie pieniędzy zyskamy dodatkowe profity z takiej zamiany.

Przykładowo stojąc w korku wściekamy się za kierownicą. Jeśli będziemy jechać autobusem i tramwajem, wówczas możemy poczytać gazetę, książkę i nie przejmować się tym, że od 10. minut nie przejechaliśmy nawet metra. Natomiast jazda na rowerze przyniesie nam same zdrowotne korzyści.

Sami zobaczymy, że po miesiącu dojazdów do pracy na rowerze czujemy się lepiej, jesteśmy w lepszej kondycji i udało nam się nawet rzucić kilka zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Przygotowanie do oszczędzania

Bez znaczenia jak dużą zarabiamy, zawsze możemy zacząć oszczędzać, czy też inaczej mówiąc minimalizować lub nawet wyeliminować wydatki ponoszone na rzeczy